Úvod | Novinky | 4 rady jak se vyhnout zamlžení brýlí

4 rady jak se vyhnout zamlžení brýlí

Přemýšleli jsme, o čem napsat další článek. Nakonec vznikla myšlenka na nejpalčivější problém zimy a tím je zamlžování skel. Určitě každý z Vás nejednou v životě zažil nepříjemné chvíle, když vešel do místnosti, auta či dělal nějaký sport a zamlžily se mu brýle. Je to nepříjemné a v některých situacích i nebezpečné, například při řízení.

Proto pro Vás máme pár rad, jak se zamlženým brýlím vyhnout. Prvně dvě babské rady a pak něco profesionálnějšího.

1. Odmaštění pomocí Jaru

Ano správně, Jar, který dobře znáte z prostředí kuchyně. Stačí jen do misky kápnout trochu Jaru či jiného saponátu na nádobí, nalít teplou vodu, a to ideálně tak, aby se vytvořila pěna. Poté naneste pěnu na skla a rozetřete prsty. Po chvilce brýle opláchněte proudem teplé vody do čista. Brýle pak už nesušte, jen je otřete zespod, ať nekapají.
TIP: Při oplachování v umyvadle, kde je baterie se šetřivým sítem snižte tok proudu vody, aby tekla baterie jako klasická a poté oplachujte. Umožní to opláchnout brýle bez zbytečných kapek.

2. Voskování mýdlem

Obyčejné tuhé mýdlo naneste na skla. Po chvilce působení rozleštěte suchým jemným hadříkem, až docílíte průzračnosti.
TIP: Doporučujeme brýle perfektně vyčistit a odmastit. A poté suché brýle podrobit tomuto leštění, už nepracujete s vodou.

3. Gely a spreje proti zamlžení

Nyní od babských rad k profesionálním výrobkům. První skupinou jsou spreje a gely proti zamlžení. Jednoduše gel či sprej aplikujete na skla a necháte působit. Po chvíli vyleštíte hadříkem určeným na brýle.
TIP: Používejte spíše gely, které mají delší účinek.

4. Odolná skla proti zamlžení

Ano, technologie pokročila a dnešní skla již dokáží být odolné proti zamlžení. Tyto skla mají speciální vrstvu proti zamlžení. Například nabízíme skla společnosti Essilor s ochranou Anti-Fog. Zhlédněte krátké video o této technologii.

Navštivte nás a my Vám rádi poradíme.

Vaše Optika Stodůlky 🙂