Úvod | Novinky | Dejte si pozor na ostré slunce v létě! Existuje 5 kategorií slunečních filtrů

Dejte si pozor na ostré slunce v létě! Existuje 5 kategorií slunečních filtrů

Léto už klepe na dveře, a proto si pojďme společně vybrat vhodné sluneční brýle. Věděli jste, že existuje 5 druhů slunečních filtrů? Kategorie slunečního filtru obecně značí tmavost čočky. Její označení nalezneme na stránici slunečních brýlí pod značkou „Cat“ od anglického slova category (kategorie), nebo na čočce slunečních brýlí. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Sluneční brýle kategorie 0 - čiré skla, zamračeno

Sluneční filtr – kategorie 0

Kategorie 0 nám označuje čiré (transparentní) čočky. Čiré sluneční brýle jsou vhodné k použití, pokud je zamračeno, nebo pro sportovní aktivity, jako je např. jízda na kole či lyžování, chrání totiž oči před větrem a mrazem.

Sluneční brýle kategorie 1 - žluté skla, snížená viditelnost

Sluneční filtr – kategorie 1

Sluneční filtr kategorie 1 označuje čočky žluté nebo oranžové. Tyto čočky můžeme obdobně jako v kategorii 0 použít při sportech, nebo pokud je zamračeno. Primárně jsou tyto čočky určeny do prostředí se sníženou viditelností, jelikož napomáhají rozjasňovat okolí, proto se jim také někdy říká rozjasňující čočky.

Sluneční brýle kategorie 2 - hnědé skla, jaro, podzim, doplńkové

Slunečního filtr – kategorie 2

Tato kategorie je velmi oblíbená, jedná se totiž o klasické hnědé čočky, které lze použít především jako doplněk při neostrém slunci (mraky ve dne, stín, jaro, podzim, východ a západ slunce). Jsou také velmi vhodné pro řízení dopravního prostředku.

Sluneční brýle kategorie 3 - ostré letní slunce

Slunečního filtr – kategorie 3

Tento typ je velmi oblíbený především v létě, jelikož se používá u letních slunečních brýlí. Primární funkcí tohoto filtru je ochrana oka před ostrým sluncem, které by mohlo oko poškodit, případně zapříčinit jiné oční problémy a nemoci. Tyto brýle jsou vhodné i pro letní sporty (volejbal, fotbal, tenis apod.).

Sluneční brýle kategorie 4 - sport, horolezectví, sníh, nadmořské výšky

Sluneční filtr – kategorie 4

Posledním typem slunečního filtru je kategorie 4, kterou lze zakoupit pouze ve specializovaných obchodech. Tento filtr je nejlepší ochranou proti extrémnímu slunci na horách (vysoké nadmořské výšky či sníh). Není však vhodný pro řízení dopravního prostředku.

Stále si nejste jisti s výběrem správného slunečního filtru? Neváhejte a navštivte nás, rádi Vám poradíme.
Vaše Optika Stodůlky