Děti a zrak – Jak vybrat dětské sluneční brýle?

dětské sluneční brýle

Také u slunečních brýlí nezapomeňte na to, že oči vašich dětí jsou velmi citlivé. Proto sluneční brýle pro vaše děti nakupujte výhradně v očních optikách, kde vám bude zaručeno, že jsou kvalitní a mají UV filtr, pečlivě Vám pomohou vybrat obruby, které dítěti dobře sedí a přizpůsobí je tak, aby byly pohodlné.

A pokud vaše dítě potřebuje dioptrické sluneční brýle, je to možné vyřešit již zmíněnými samozabarvovacími čočkami, nebo do kvalitních slunečních brýlí je možné čočky vyměnit za sluneční dioptrické čočky. Ve většině případů není pak poznat, že se jedná o dioptrické brýle.

Závěrem k sérii článků Děti a zrak

V případě, že vaše dítě potřebuje brýle, je to úloha pro zkušeného očního optika, který vám poradí nejvhodnější model, zhotoví je s nejvyšší precizností a samozřejmě je přesně upraví. Dále Vás poučí o správném čištění konkrétného typu brýlí a upozorní na nutnost pravidelných servisních prohlídek, které jsou zejména u dětských brýlí nutností k udržení jejich dostatečné životnosti. U dětí s vyššími počty dioptrií je nezbytně nutné objednat dvoje brýle. Jedny na pravidelné nošení a druhé jako rezervní. A nakonec nezapomeňte na vhodné pouzdro – nejlépe pevné.

Kamila K.

V oční optice v Praze Stodůlky pracuji již 14 let. Posledních pár let tvořím blog, díky kterému se snažím čtenářům zprostředkovat témata týkající se očí, brýlí a nejnovějších trendů v optice. Budu ráda, když nás navštívíte u nás v Praze Stodůlky.