Úvod | Novinky | Jak chránit zrak v době zařízení a monitorů

Jak chránit zrak v době zařízení a monitorů

S novými technologiemi přichází také větší zodpovědnost za Váš zrak. Určitě teď čtete tento článek na nějakém zařízení s displejem. Počítač, televize, smartphone či tablet jsou naší běžnou součástí a neznám moc lidí, kteří by se jim dokázali vyhnout či je nevyužívali. Jenže naše oči nikdy nebyly připraveny na takovouto zátěž. Oko není zvyklé každý den sledovat jeden bod ze stejné vzdálenosti. Představte si sval, který zvedá závaží, čím déle závaží držíte tím více se sval unavuje a následně se povoluje jeho síla a dojde k jeho bolesti. Oko dále musí zaostřit mnohdy malý text, který je na menším zařízení. A tyto negativní vlivy završuje vysoušení sítnice či modrofialové světlo. Určitě každý z nás zažil únavu očí, bolest hlavy, ramen či šíje. Vše se může totiž odvíjet od toho, že Vaše oči nemají dostatečný odpočinek.

Řešení únavy a bolesti očí

Ale nebojte se, existuje řešení, které Vám pomůže v kanceláři i doma. Tím řešením jsou brýlové čočky Essilor EYEZEN, které obsahují dvě technologie. Podpora zaostření zraku je první technologií a druhou je ochrana proti modrofialovému světlu. Brýlové čočky také úspěšně pomáhají proti únavě očí. Čočky obsahují velmi malou velikost dioptrií řádově desetiny. Díky těmto dioptriím budete lépe číst malé znaky na obrazovce.

EYEZEN existuje ve 3 variantách

  • EYEZEN INITIAL 0.4
  • EYEZEN ACTIVE 0.6
  • EYEZEN ACTIVE+ 0.85

Čočky essilor eyezen

Varianta INITIAL je určená osobám ve věku 20–34 let, které jsou v používání zařízení nejaktivnější. Skupina lidí, která celý den pracuje s počítačem, mobilním zařízení a konec dne završí znovu u počítače či televize.
Další skupinou jsou osoby ve věku 35–44 let, které sice také pracují, ale spíše tuto skupinu lidí uvidíme u obrazovek televizorů. Pro ně jsou především určeny čočky EYEZEN ACTIVE.
Poslední typ čoček EYEZEN je určen pro věkovou skupinu 45–50 let. Přesněji EYEZEN ACTIVE+ napomáhá lepšímu čtení malých znaků na obrazovce televizoru či monitoru.
Šetřete své oči. Zrak máte jeden. Nechte oči odpočinout.
V případě dotazů se na nás obraťte, rádi Vám poradíme.
Vaše Optika Stodůlky 🙂
P.S. Více informací o Essilor EYEZEN