Jak vybrat brýle na počítač? 5 věcí, které byste neměli podcenit.

Pokud často pracujete na počítači, měla by pro Vás být ochrana zraku zásadní. Neustálé sledování monitoru a vystavování se modrému světlu může negativně ovlivnit i Váš spánek. Investujte proto do brýlí, které Vám pomohou tyto škodlivé efekty minimalizovat.

1.      Konzultace s odborníkem při výběru počítačových brýlí

Prvním krokem by měla být návštěva optiky. V případě, že se rozhodnete pro nákup u nás, Vám budeme rádi k dispozici. V naší optice v Praze Stodůlky Vám zdarma změříme zrak.

2.      Výběr brýlí s antireflexní vrstvou

Při výběru dioptrických brýlí pro práci na počítači dbejte na to, aby měly antireflexní vrstvu. Tato vrstva eliminuje nežádoucí odlesky, zabraňuje poškrábání skel a usnadňuje údržbu. Čištění je možné provádět speciálním roztokem nebo jemným mýdlovým roztokem a mikrovláknovým hadříkem. Doporučujeme občasné profesionální čištění ultrazvukem v naší optice.

3.      Lehké brýle pro komfort při nošení

Při dlouhodobém nošení mohou těžké brýle způsobovat nepohodlí, tlačení nebo otlaky za ušima. Vyberte si proto brýle s co nejnižší hmotností. Titanové rámy jsou díky své lehkosti, trvanlivosti a odolnosti vůči korozi ideální volbou.

4.      Multifokální brýle pro jasný pohled na blízko i do dálky

Multifokální brýle Vám umožní pohodlně vidět na blízko i do dálky. Zóny na brýlích plynule přecházejí, což umožňuje bezproblémové vidění. Na začátku může být nošení těchto brýlí spojeno s pocitem nevolnosti, ale tyto příznaky obvykle brzy odezní.

5.      Brýle s filtrem modrého světla pro zdravější spánek

Brýle s ochranou proti modrému světlu efektivně blokují škodlivé záření z obrazovek, což pomáhá zachovat přirozený spánkový cyklus. Modré světlo může vést k řadě zdravotních problémů, od špatného spánku po oslabení imunitního systému. Tyto brýle jsou vhodné i pro lidi bez dioptrií, kteří chtějí své oči chránit.

Navštivte naši Optiku Stodůlky

Nabízíme individuální přístup a profesionální měření zraku, které je klíčem k Vaší spokojenosti s novými brýlemi. Navštivte nás a my Vám zajistíme optimální výběr brýlí k počítači.

Kamila K.

V oční optice v Praze Stodůlky pracuji již 14 let. Posledních pár let tvořím blog, díky kterému se snažím čtenářům zprostředkovat témata týkající se očí, brýlí a nejnovějších trendů v optice. Budu ráda, když nás navštívíte u nás v Praze Stodůlky.