Jak vybrat pouzdro na brýle?

Sluneční či dioptrické brýle jsou nepostradatelným pomocníkem, o něhož je nutné se dobře starat. Proto je dobré se zaměřit na pouzdra na brýle, které nestojí moc, ale přitom chrání poklad za tisíce. Pokud se rozhodujete mezi pevným skořepovým pouzdrem na brýle, tradičním koženým nebo měkkým látkovým, rádi Vám přiblížíme jejich výhody.

Pouzdro na brýle

Pouzdro na brýle potřebuje skutečně každý, kdo nějaké brýle vlastní. Jestliže dioptrické brýle nosíte celý den, měli byste je na noc uložit právě do pouzdra. Většina lidí však brýle odloží na noční stolek či do koupelny a na pouzdro si ani nevzpomene. Pokud k těmto lidem patříte, nenechte se mýlit. Pouzdro na brýle jistě oceníte, až vysvitne sluníčko a vy budete střídat dioptrické brýle za ty sluneční, případně kdykoliv, kdy si během dne z nějakého důvodu brýle budete sundávat.

Skořepové pouzdro na brýle

Největší ochranu Vašich brýlí zajistí skořepové pouzdro, které je velmi pevné a odolné, dobře drží uzavřené a uvnitř bývá vyplněno měkkou látkou pro tlumení případných nárazů. Při správné velikosti pouzdra v něm bude i dostatek místa na uložení hadříku, který tak budete mít společně s brýlemi vždy po ruce. Skořepová pouzdra na brýle se vyrábí v různých velikostech a barvách, mohou být potažena látkou či jemnou koženkou a je už jen na Vás, jakou barvu či povrchový materiál si zvolíte, dbejte však na správnou velikost pouzdra.

Kožené pouzdro na brýle

Tradiční kožené pouzdro na brýle je dobře skladné, proto je velmi praktické pro lidi, kteří nenosí dioptrické brýle celý den a jsou zvyklí si je schovávat do kapsy či kabelky. Kvalitní kožené pouzdro, které by mělo být dostatečně silné, aby mohlo tlumit případný náraz, brýle nejen ochrání, ale i stylově doplní.

Látkové pouzdro na brýle

Látková pouzdra či sáčky brýle neochrání před případným pádem či jiným tlakem, kterému mohou být brýle vystaveny, ale zamezí jejich poškrábání. Látková pouzdra využijeme například v zimě, kdy do nich můžeme uložit sluneční brýle a dát je do šuplíku, kde se díky obalu nemohou poškrábat a jsou chráněny před prachem. Látková pouzdra využívají i sportovci, kteří do látkového pouzdra mohou brýle otřít nebo si do něj brýle uložit během sportovního výkonu.

U nás v Optice si jistě vyberete pouzdro, které padne Vám i Vašim brýlím.

Optika Stodůlky

Kamila K.

V oční optice v Praze Stodůlky pracuji již 14 let. Posledních pár let tvořím blog, díky kterému se snažím čtenářům zprostředkovat témata týkající se očí, brýlí a nejnovějších trendů v optice. Budu ráda, když nás navštívíte u nás v Praze Stodůlky.