Jaké výhody má antireflexní vrstva brýlových čoček?

Když se zmíníte o antireflexní vrstvě brýlových čoček, mnoho lidí na Vás možná zmateně pohlédne. Co to vlastně je? A proč bychom měli investovat do této technologie? Pojďme se na tuto inovativní funkci podívat zblízka.

Co je antireflexní vrstva?

Antireflexní vrstva je tenký film, který se nanáší na povrch brýlových čoček. Hlavním úkolem této vrstvy je snížit odrazy světla, jež mohou rušit Vaše vidění. Ať už pracujete na počítači, řídíte auto nebo trávíte čas v uměle osvětlené místnosti, antireflexní vrstva zvýší komfort Vašeho vidění.

Hlavní výhody antireflexní vrstvy brýlových čoček:

  • snižuje rušivé odlesky a odrazy na čočce, čímž zvyšuje vizuální komfort,
  • zajistí kontrastnější pohled na svět,
  • skla brýlí působí opticky tenčím dojmem,
  • pomáhá předcházet únavě očí,
  • zvyšuje kvalitu vidění při slunečných podmínkách,
  • fotografie jsou bez rušivých odlesků.

Kdo ocení výhody antireflexní vrstvy?

Antireflexní povrch je skvělým řešením pro všechny. Bez ohledu na to, zda trávíte čas venku, řídíte auto, pracujete na PC nebo často čtete při lampičce. Tento povrch je vhodný pro jakýkoliv typ brýlí.

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmikoliv dotazem, jež se týká antireflexní vrstvy. Naši optometristé Vám rádi pomohou. U nás v Optice v Praze Stodůlky si můžete zdarma zkontrolovat Váš zrak.

Kamila K.

V oční optice v Praze Stodůlky pracuji již 14 let. Posledních pár let tvořím blog, díky kterému se snažím čtenářům zprostředkovat témata týkající se očí, brýlí a nejnovějších trendů v optice. Budu ráda, když nás navštívíte u nás v Praze Stodůlky.