Úvod | Novinky | Ječné zrno

Ječné zrno

Další častou oční infekcí je ječné zrno, které bývá obvykle spojeno s nepříjemným hnisáním v oblasti očního víčka. Jedná se o bakteriální infekci, která postihuje horní nebo spodní víčko. Může se objevit na vnitřní ale i vnější straně víčka. Příčinou ječného zrna bývá špatná hygiena či oslabená imunita.

Jaké jsou příznaky ječného zrna?

Ječné zrno je často spojeno s bolestí a tlakem v oblasti horního či spodního víčka. Vnitřní ječné zrno nelze přímo vidět, signálem však může být zarudnutí a otok očního víčka. Vnější ječné zrno lze vidět jako malou tečku podobající se zrnu.

Jak předejít ječnému zrnu?

Ječnému zrnu lze předejít důkladnou hygienou rukou a očí. Nezapomeňme také na imunitu, která může být ovlivněna správným životním stylem.

Jak ječné zrno léčit?

Je velmi důležité zmínit, že ječné zrno se nesmíme snažit vymáčknout ani propíchnout, protože by se tím mohla infekce rozšířit. Ječné zrno ve většině případů zmizí samo. Pro rychlejší a snadnější hojení můžeme využít ozáření tepelnou lampou, antiseptické oční gely či antibiotické kapky. V případě, že infekce bude přetrvávat delší dobu, je potřeba navštívit lékaře.

Příště se společně podíváme na podobnou infekci, která trápí oční víčka a lze ji s ječným zrnem snadno zaměnit.

Vaše Optika