Úvod | Novinky | Jezdítě v autě bez brýlí? Zbystřete!

Jezdítě v autě bez brýlí? Zbystřete!

Podle nejnovější studie dva z deseti řidičů špatně vidí důsledkem vady zraku, ale pro bezpečnost provozu a jejich vlastní bezpečnost nevyužívají dioptrické brýle ani kontaktní čočky. Odborníci tvrdí: ,,Je to nebezpečné jako užívání alkoholu a drog před jízdou.“

Čísla jsou tragické

V roce 2016 zemřelo na českých silnicích 556 lidí z toho 114 lidí z důvodu špatné viditelnosti. Říkáte si jak je to možné? Řidič bez oční vady dokáže rozeznat chodce na 200 metrů, ale řidič s oční vadou bez použití dioptrických čoček či brýlí dokáže rozeznat chodce na vzdálenost, která se v případě horší viditelnosti může snížit až na 50 metrů. Což znamená, že za zhoršené viditelnosti, jako je například sněžení či déšť lze vidět chodce, nebo překážku až po 50 metrech. Je potřeba si uvědomit, že auto na mokré vozovce při rychlosti 80 km/h zabrzdí až po 71 metrech a na sněhu to může být až 187 metrů! Děsivé nemyslíte?

Jak zabráníte tragédii?

Prevencí, kterou Vám poskytne Váš optik, pokud žádného nemáte nezoufejte, můžete navštívit nás, nebo nás můžete kontaktovat (hlavička stránky). Pomůžeme Vám najít ideální řešení, které Vás nebude při jízdě omezovat.

Pokud jste zodpovědný řidič, jsme rádi, že navštěvujete vašeho optika a dbáte na své zdraví a zdraví svého okolí.

Poslední věc, kterou máme na srdci, pokud znáte někoho, kdo vystavuje sebe a své okolí takovémuto nebezpečí, podělte se s ním o tyto informace, protože život máme pouze jeden.

Jezděte bezpečně. 😊
Vaše Optika Stodůlky

Zdroj: IDNES | Auto | Na cestách řádí slepí vrazi. Každý pátý řidič špatně vidí…

Další užitečné odkazy:

SLEPIVRAZI

BEZPEČNÉCESTY | Brzdná dráha a rychlost

BEZPEČNÉCESTY | Snížená viditelnost