Úvod | Novinky | Měření zraku na dioptrické brýle v Praze a bez čekání!

Měření zraku na dioptrické brýle v Praze a bez čekání!

V Optice Stodůlky vám změří dioptrie oční specialista. Používáme nejmodernější vlnový analyzátor, který byl vyvinut předními vědci v USA ve spolupráci s firmou Visionix. Přístroj určí vaše dioptrie s přesností na 1/100 D a poskytne Vám unikátní zážitek při měření individuálních jednoohniskových i multifokálních čoček. Přístroj si pamatuje jednotlivá měření, což je naprosto ideální pro kontrolu zdraví Vašich očí v průběhu času.

7 vyšetření za 90 sekund!

Spičková technologie přístroje Wave Analyzer Medica 700 dokáže provést 7 různých měření za 90 sekund.

Přístroj nabízí hned několik měření: keratometrie, aberometrie, pupilometrie, topografie, tonometrie, pachymetrie a měření refrakce oka. Je to spousta cizích slov, pojďme si je objasnit.

Vyšetření zrakových potíží za 90 s v Praze
Vyšetření refrakce oka v Praze

Refrakce oka

Refrakce oka je údaj o tom, jak oko dokáže lámat světelné paprsky a kam se dané paprsky sbíhají. U zdravého oka se sbíhají na sítnici. Světelné paprsky však mohou dopadat i před nebo za sítnici – pak se jedná o dalekozrakost nebo krátkozrakost.

Tonometrie

Tonometrie je vyšetřovací metoda, která měří nitrooční tlak. Nitrooční tlak je zvýšený například u zeleného zákalu (glaukom).

Keratometrie

Keratometrie je měření zakřivení rohovky. Společně s pachymetrií, což je měření tloušťky rohovky, se oba parametry používají k diagnostice astigmatismu.
Vyšetření plachymetrie, astigmatismu a keratometrie rohovky v Praze v Optice
Vyšetření aberometrie v Praze

Aberometrie

Aberometrie je metoda, která měří tzv. aberace. Aberace jsou optické vady, které vznikají nestejným lomem světelných paprsků o různé vlnové délce. Díky aberometrii lze přesně určit dioptrickou vadu a následně ji precizně korigovat pomocí brýlí.

Topografie rohovky a Pupilometrie

Topografie rohovky je počítačově zpracovaný obraz rohovky. Jeho výsledkem je barevná mapa, která zobrazuje zakřivení rohovky v jednotlivých optických zónách. Metoda se využívá nejčastěji pro přesné určení astigmatismu.

Pupilometrie je měření velikosti pupily, neboli zornice. Tato metoda se společně s topografií rohovky používá pro výběr ideálních kontaktních čoček.

Retroiluminace

Dále přístroj umí provést tzv. retroiluminanci, což je prosvícení čočky. Toto vyšetření slouží ke kontrole zakalení čočky a screeningu šedého zákalu.

Brýle přesně a na míru zákazníkovi

Všechna tato vyšetření zvládne Wave Analyzer za 90 sekund a díky tomu vám jsme schopni vyrobit brýle ještě lepší a přesně pro vaše individuální potřeby.
Měření dioptrií pro brýle v Praze na počkání
Vyšetření zraku pomocí přístroje v Praze

Chcete mít zdraví očí pod kontrolou?
Neváhejte a přijďte ještě dnes.

Chcete k vyšetření i doplňující konzultaci a doporučení jak se starat o svůj zrak?
Objednejte se přes formulář.

CENA 1000,- Kč

Napište nám: