Úvod | Novinky | Přehled typů brýlových čoček – 3/3

Přehled typů brýlových čoček – 3/3

Konečně jsme se dostali na konec této série článků, ve kterých Vám představujeme různé typy brýlových čoček. Naposledy jsme se společně podívali na plastové a skleněné čočky s vysokým indexem, Trivex/Trilogy čočky a na fotocitlivé čočky. Dnes se podíváme na poslední dva typy čoček.

Corning SunSensor

První typ čočky je vyroben z plastového fotocitlivého materiálu. Čočku vyvinula společnost Corning. Materiál je velmi lehký a tenký s přirozenou absorpcí UV záření. Fotocitlivé molekuly, které se nacházejí v celém materiálu čočky, napomáhají lepší odolnosti, stálosti a trvanlivosti skel. Obdobně jako fotocitlivé čočky z minulého článku, jsou čočky v interiéru čiré a venku ztmavené jako sluneční brýle. Tyto čočky lze zakoupit v single vision, bifokální, trifokální a v progresivní šedé nebo hnědé barvě.

Instashade společnosti Amorlite

Poslední čočky, o kterých se zmíníme v naší sérii, jsou čočky společnosti Amorlite. Jedná se o plastové fotocitlivé čočky, které jsou stejně tmavé jako čočky značky Transitions. Jejich hlavní předností je velmi rychlý návrat do čirého stavu. Lze je získat ve středním 1,56 či vysokém indexu 1,60. Čočky jsou novou generací fotochromatických čoček.
V rámci této série jsme se společně podívali na různé druhy brýlových čoček. V prvním článku na skleněné, plastové, polarizované a polykarbonátové čočky, které jsou takovým základem. Následně jsme si společně rozšířili vědomosti o brýlových čočkách vysoko-indexových plastových a skleněných, Trivex/Trilogy a plastových fotocitlivých čočkách.

Doufáme, že Vám naše série alespoň v něčem pomohla.
Pokud byste si nevěděli rady, neváhejte nás kontaktovat.