Proč používat sluneční brýle i na podzim

Léto nám sice už pomalu končí, ale rozhodně to není důvod odložit sluneční brýle. Na podzim se může zdát, že slunce už není tak silné. Je ale potřeba si uvědomit, že slunce je na podzim níže položené, proto vás svými paprsky může zasáhnout ještě více než v létě. Kromě toho, na podzim je slunce jasnější než v létě a je tedy potřeba chránit zrak před slunečními paprsky a UV zářením.

Kolik a jaké brýle k řízení

Je tedy dobré nosit sluneční brýle i na podzim? Za nás můžeme říct rozhodně ano. Nejenom, že ochráníte svůj zrak před UV zářením, ale také se vyhnete různým povětrnostním podmínkám, které mohou zkazit celý podzim.

Pokud ještě sluneční brýle nemáte, doporučujeme Vám náš článek ohledně výběru slunečních filtrů.

Z estetického hlediska je nošení slunečních brýlích v podzimních měsících adekvátní a stylové. Pomůžeme Vám vybrat sluneční brýle, které budou krásným doplňkem vašeho outfitu a vy se nebudete muset bát, že byste působili na vaše okolí špatně.

V případě, že nosíte kontaktní čočky, rozhodně neotálejte s nákupem a nošením polarizačních kontaktních čoček, které Váš zrak také ochrání před podzimním sluncem. Rádi Vám s jejich nákupem a následnou péčí o ně poradíme.

Užívejte si poslední teplé měsíce a myslete na Vaše oči.
Vaše Optika

Kamila K.

V oční optice v Praze Stodůlky pracuji již 14 let. Posledních pár let tvořím blog, díky kterému se snažím čtenářům zprostředkovat témata týkající se očí, brýlí a nejnovějších trendů v optice. Budu ráda, když nás navštívíte u nás v Praze Stodůlky.