Jak nosit kontaktní čočky v letních měsících

Letní měsíce už jsou v plném proudu, a právě kvůli horku či pocení, kterému se v létě nevyhneme, může být nošení dioptrických brýlí nepříjemné a nepohodlné. Mnoho lidí volí v létě z těchto důvodů kontaktní čočky. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které se vám budou při nošení kontaktních čoček v horkých letních dnech hodit.
polarizované brýlové čočky

Používejte kontaktní čočky s UV ochranou

V letních měsících je dobré nosit kontaktní čočky s UV ochranou. Díky těmto čočkám chráníte zrak před silným sluncem a UV zářením. Doporučujeme také využívat sluneční brýle s dostatečným ochranným filtrem. Pokud by vás o slunečních brýlích zajímalo více informací, můžete si přečíst článek o brýlových slunečních filtrech.

Používejte oční kapky

Horké měsíce spoustu lidí tráví v klimatizovaných prostorách. Hlavní nevýhodou klimatizace je suchý vzduch, který vysušuje oči. Určitě je dobré se zeptat optometristů na kontaktní čočky, které pomáhají udržovat oči hydratované. Dalším problémem v létě může být horký vzduch nebo prach. Doporučujeme proto mít při ruce oční kapky, které uleví očím právě od horkého vzduchu, prachu i od klimatizace. Nezapomeňte si vybrat oční kapky vhodné pro váš typ kontaktních čoček.

Neplavejte s kontaktními čočkami

Ať už se rádi v létě zchladíte v bazénu, moři či řece, nikdy neplavejte s nasazenými kontaktními čočkami. Mohlo by se stát, že se mezi čočku a vaše oko dostane voda, jež obsahuje bakterie a ty pak mohou způsobit oční infekce. Pro vodní radovánky je lepší použít dioptrické sluneční brýle.
Neplavejte s kontaktníma čočkama

Pravidelné čištění kontaktních čoček

Prevence je vždy nejlepší! V létě nás kromě suchého vzduchu může potrápit ještě prach a pyl, který se velmi rychle hromadí na kontaktních čočkách, což může mít za následek podráždění očí. Je tedy důležité se pravidelně věnovat čištění čoček.

Na závěr si vše ještě jednou shrneme. Vybírejte tedy čočky s UV filtrem, a především v letních měsících věnujte čas jejich pravidelnému čištění. Po ruce mějte vždy oční kapky a nikdy nenoste kontaktní čočky při vodních sportech.

Přejeme Vám krásné léto a spoustu zážitků!

Vaše Optika

Kamila K.

V oční optice v Praze Stodůlky pracuji již 14 let. Posledních pár let tvořím blog, díky kterému se snažím čtenářům zprostředkovat témata týkající se očí, brýlí a nejnovějších trendů v optice. Budu ráda, když nás navštívíte u nás v Praze Stodůlky.